Firma Stavpovolení s.r.o.

nabízí klientům kompletní servis v oblasti nemovitostí, počínaje zprostředkováním prodeje či koupě pozemků, domů, bytů, atd, přes inženýrskou činnost, která zahrnuje předprojektovou přípravu výstavby rodinných domů, projekční činnost, vyřízení stavebního povolení, až k samotné výstavbě rodinných domů tzv. na klíč, dokončovací práce kolem domů a kolaudaci. Působíme v Moravskoslezském kraji v okresech Karviná, Frýdek - Místek, Ostrava, příp. Opava a Nový Jičín. Naši práci můžete shlédnout především v obcích Dolní Lutyně, Dětmarovice, Orlová, Havířov, Šenov u Ostravy, Těrlicko, Horní Bludovice, Horní Domaslavice, Rychvald, Frýdek - Místek, Krásná pod Lysou horou atd.


V současnosti plánujeme expandovat do Zlínského a Jihomoravského kraje.


Můj příběh, aneb cesta za snem


Když jsem před více než 10 lety začínala jako realitní makléř prodávat nemovitosti, vůbec mě nenapadlo, kolik toho musí makléř znát. Postupně se stáváte znalcem realitního trhu, polovičním právníkem, ale dobrý makléř je také zdatný ve stavebnictví. Díky mému muži, který již více než 20 let podniká ve stavebnictví, jsem do stavebnictví pronikla. Před pěti lety přišel první klient, který toužil po novém domě, ale neuměl si představit běhání po úřadech a několikaleté vyřizování stavebního povolení. Nabídla jsem mu pomoc a stavební povolení jsem mu vyřídila. Trvalo mi téměř půl roku, než jsem mu přesně v den narozenin mohla předat kouzelnou tabulku s nápisem “Stavba povolena”. Klient byl ale spokojený, protože jeho známí se nikdy nedostali pod 12 měsíců. Za několik týdnu mi volal známý tohoto klienta, že dostal doporučení a jestli bych mu pomohla vyřídit stavební povolení, protože již dva roky běhá mezi úředníky. A tak se zrodila myšlenka Stavpovolení. Prodat pozemek, o kterém vím, že bude opravdu stavební, vybrat správný dům pro potřebu dané rodiny a v souladu s pozemkem, vyřídit stavební povolení a nakonec ten dům i postavit a zkolaudovat. To vše bez toho, aniž by klient hnul prstem. Za 5 let jsem vyřídila desítky stavebních povolení v celém Moravskoslezském kraji a pomohla vybudovat několik developerských projektů, například v Šenově, v Těrlicku nebo v Dolní Lutyni, lokalitu s téměř 20 rodinnými domy. Vidět domy, které díky Vám stojí a ve kterých bydlí spokojené rodiny, mě vždy hřeje u srdce a s většinou klientů jsem v kontaktu dlouho poté, co je obchod u konce (kdy již bydlí v novém domě).

Největší vyzvou byl pro mě náš dům, jeho projektování, povolení i výstavba. Nikdo si zpočátku neumí představit, že tohle všechno může zabrat několik let. A to množství partnerských hádek, protože najednou nemáte s partnerem čas na sebe, na koníčky, na dovolenou. Nejedno manželství skončilo při stavbě domu rozvodem. I my si s partnerem prošli krizí, když jsem si v novém domě při stěhování krabic uvědomila, jak moc jsme se za ten rok, dva odcizili a rozchod jsme zažehnali okamžitou dvoutýdenní dovolenou bez práce a starostí kolem dokončení domu. Proto říkám klientům, užívejte si rodinu, nečerpejte zbytečně dny dovolené na běhání po úřadech. Svěřte starosti s povolením nám.

Darja Škutová Tomaniecová
Váš stavební poradceZa nás mluví spokojení lidé

KONTAKTUJTE NÁS